biuro-serwisowane.jpg

BIURO SERWISOWANE? CO TO TAKIEGO?

Wyjaśniając pokrótce i jak sama nazwa wskazuje biuro serwisowane to biuro, które zapewnia i zawiera w sobie pełen serwis. W zakres usług wchodzi wszystko to, co proponuje standardowy coworking, plus kilka opcji ekstra.
Znajdziemy więc w pełni wyposażone biuro zawierające biurka, fotele obrotowe, sprzęt biurowy, dostęp do kuchni i łazienki, internet. W kuchni oczywiście kawa i herbata, a także sprzęty, żeby bez problemu przygotować sobie lunch. Standardowo w zakres usług będzie wchodziło też sprzątanie, odbieranie poczty, dostęp do sali konferencyjnej i chill out roomu. Jednak główną zaletą biura serwisowanego jest jego prywatność, czyli wydzielona przestrzeń dostępna tylko dla danego zespołu.

Często biura serwisowane proponują również usługi dodatkowe w zależności od potrzeb. Może to być prowadzenie sekretariatu, księgowości, organizacje eventów, networking oraz możliwość zarejestrowania firmy w wirtualnym biurze bez dodatkowej opłaty. W zasadzie zakres usług jest negocjowalny w zależności od długości najmu.

Dla kogo biuro serwisowane?

Dla tych wszystkich, którzy chcą oszczędzić czas i skupić się swoim biznesie. Z biur serwisowanych korzystają przede wszystkim miko, małe i średnie przedsiębiorstwa, które potrzebują efektywnej przestrzeni do pracy. Jakkolwiek coraz częściej zainteresowane są również korporacje, które oddelegowują zespoły do pracy nad konkretnymi projektami poza szeregi własnego biura lub w zupełnie innej lokalizacji.

 

Jakie są zatem zalety korzystania z biura serwisowanego?

Elastyczność umowy i warunków przestrzeni dedykowanej

Przede wszystkim pod kątem wielkości przestrzeni biura serwisowanego, aranżacji biurek pod konkretne zespoły, wydzielenia kącika do wypoczynku. Jak również w zakresie czasu najmu. Biura serwisowane charakteryzują się krótkimi terminami wynajmu, okres wypowiedzenia biura to zazwyczaj 1–3 mies. Przy konwencjonalnych rozwiązaniach wymagane jest podpisanie umowy na dłuższy okres czasu (od 3–5 lat). Również zakres usług jest do ustalenia w umowie. W zależności od potrzeb można zlecić prowadzenie sekretariatu, odbiór poczty, prowadzenie marketingu oraz organizację imprez firmowych. W czasach ciągłych zmian i potrzeb adaptacji do rynku to niezmiernie ważne, aby nie trzeba było angażować się w czasochłonną przeprowadzkę.

Prywatność mini biura

Kolejny plus to prywatność i bezpieczeństwo danych czy informacji, którą gwarantuje biuro na wyłączność. Wynajęta przestrzeń służy jednej firmie i zapewnia jej pełną swobodę. Biuro ma zapewnioną kontrolę dostępu i można z niego korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Poszerzony serwis dostosowany do potrzeb

Najemcy korzystają z umeblowanych i wyposażonych powierzchni biurowych, z recepcji (jeśli jest taka potrzeba), pomocy firm zewnętrznych, jak księgowości i firmy eventowej, a także ze współdzielonej kuchni z darmową kawą i herbatą. Firmy nie muszą martwić się o sprzątanie, rachunki za prąd, urządzenia i artykuły biurowe itp. Wszystko jest wliczone w cenę najmu. Często do dyspozycji są również sale konferencyjne, sale spotkań i pokoje do rozmów telefonicznych.

Lokalizacja w centrum

Biuro serwisowe w centrum miasta to kolejny atut, dla którego warto rozważyć ten wybór. Dostęp do biura jest możliwy 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Budynki znajdują się w lokalizacjach, do których łatwo dojechać komunikacją miejską z każdego zakątka miasta. W okolicy znajdują się liczne kawiarnie i miejsca, gdzie można wyskoczyć coś zjeść.

Koszty związane z użytkowaniem biur serwisowanych

Koszty związane z użytkowaniem biur serwisowanych są zazwyczaj przeliczane na stanowisko pracy/osobę lub na cały prywatny pokój/ mini biuro. W Krakowie koszt za biuro rozpoczyna się od 2900 zł netto, a najwyższe ceny sięgają kwot nawet 7000 zł netto. Cena zależna jest od lokalizacji oraz zakresu usług. Mimo, iż wydawać by się mogło, że ceny są wygórowane, jeśli odliczymy od tego wyposażenie biura i doliczymy serwis oraz czas, jaki zaoszczędzimy na organizacji biura, to cena wydaje się rozsądna.

Biura serwisowane dla firm zagranicznych

Biura serwisowane coraz częściej są wybierane przez firmy zagraniczne, które zakładają oddział w Polsce, pragnąc rozwijać swoją markę na naszym rodzimym rynku. Przy testowaniu nowego rynku, jest to świetne narzędzie to stworzenia podstaw firmy. Elastyczność umożliwiająca nam w każdym momencie zwiększenie miejsca pracy staje się bardzo wygodnym rozwiązaniem podczas rekrutacji nowych pracowników. W pakiecie z biurem serwisowym firma ma dostęp do sali spotkań, gdzie może przeprowadzić rekrutację pracowników lub spotkanie z przyjezdnymi członkami zespołu. Jest to dobry początek dla firmy, która ma czas zorganizować sobie docelowe biuro i wejść już do niego ze zrekrutowanym zespołem.

Nadal zastanawiasz się, czy biuro serwisowane to rozwiązanie dobre dla Twojej firmy? A może chcesz powiększyć swój zespół i potrzebujesz dodatkowej przestrzeni? Szykuje się nowy projekt i chciałbyś się nim zająć, zamiast organizować przestrzeń do pracy? Napisz do nas i przedstaw swoje kryteria, a my dopasujemy ofertę do Twoich zapotrzebowań. Ceny zgodne z naszym cennikiem.